
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.6 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Resistance | 100 Ω |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.05 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 50 MHz |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 4 |
| Turn-On Delay Time | 28 ns |
| Turn-Off Delay Time | 28 ns |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| -3db Bandwidth | 50 MHz |
| Propagation Delay | 16 ns |
| High Level Output Current | 25 mA |
| Low Level Output Current | 25 mA |
| Logic Function | Demultiplexer, Multiplexer |
| Number of Inputs | 8 |
| Supply Type | Single |
| Throw Configuration | SP4T |
| Number of Outputs | 2 |
| Nominal Supply Current | 20 µA |
| On Resistance (RON) | 75 Ω |
| Logic Family | |
| Configuration | 2 x 4:1 |
Stock: 463
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39413
Ext.Price$0.39413
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39413 | $0.39413 |
| 10 | $0.28127 | $2.81270 |
| 25 | $0.25135 | $6.28375 |
| 50 | $0.23454 | $11.72700 |
| 100 | $0.21886 | $21.88600 |
| 300 | $0.20609 | $61.82700 |
| 500 | $0.19407 | $97.03500 |
| 1000 | $0.18637 | $186.37000 |
| 3000 | $0.17807 | $534.21000 |
| 5000 | $0.17013 | $850.65000 |
